• افزایش تلفات و مصدومین حوادث رانندگی

   افزایش تلفات و مصدومین حوادث رانندگی

   افزایش تلفات و مصدومین حوادث رانندگی

   درنیمه اول امسال فوتهای ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی 521 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد 438 نفر بوده حدود19 درصد افزایش داشته است.

   درنیمه اول امسال فوتهای ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی 521 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد 438 نفر بوده حدود19 درصد افزایش داشته است. مدیر کل پزشکی قانونی استان با اعلام این خبرگفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان 412 نفر مرد و 109 نفر زن بودند.

   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، دکتر کمالی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 358 فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، 80 نفر در مسیرهای درون شهری، 13 نفر در جاده های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است، ضمنا در طی این مدت52 نفر نیزاز این تعداد خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و18 نفر با فاصله بیش از 30 روز از تصادف فوت کرده است.
   مدیر کل پزشکی قانونی استان افزود: درشهریور ماه سال جاری تعداد 113 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت که 92 نفر بود حدود 23 درصد افزایش یافته است.

   دکتر کمالی همچنین افزود: در طی شش ماهه اول سالجاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی9 هزارو969 نفر بوده است که از این تعداد 2هزارو 737 نفر زن و 7 هزار و 232 نفر مرد بودند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی 9 هزار و 21 نفر گزارش شده بود11 درصد افزایش داشته است.

   همچنین در شهریور سالجاری یکهزارو 899 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 10 درصدافزایش نشان می دهد.
   گفتنی است تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 96 در استان 790 نفر بود که از این تعداد 160 نفر زن و 630 نفر مرد گزارش شده اند. مصدومین این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر 16 هزار و 364 نفر گزارش شده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها