• صدور53 مورد مجوز سقط درمانی در استان

   صدور53 مورد مجوز سقط درمانی در استان

   صدور53 مورد مجوز سقط درمانی در استان

   درسه ماهه اول امسال 85 نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند.

   درسه ماهه اول امسال 85 نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند.

   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان، از این تعداد برای 53 نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که برای 71 نفر مجوزسقط صادر شده بود حدود 19 درصد کاهش داشته است.

   براساس همین گزارش درطی خرداد ماه امسال نیز از33 پرونده تشکیل شده در این زمینه به 24 نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به سال گذشته در این ماه که 20 مجوزسقط صادر شده بود 4 فقره کاهش یافته است.

   گفتنی است کل مجوز صادره سقط درمانی در سال گذشته برابر با 272 مورد بوده است.که نسبت به سال قبل از آن تفاوت چندانی نداشته است.

   لازم به توضیح است ازجمله خدماتی که درسازمان بدون نامه مرجع قضایی ارائه میشود،صدورمجوزسقط درمانی است. صدورمجوزسقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال 1384 مجلس شورای اسلامی وآیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌،برعهده سازمان پزشکی قانونی است واین سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است. برهمین اساس همه ساله تعدادی ازمتقاضیان سقط درمانی به مراکزپزشکی قانونی درکشورمراجعه میکنند که ضمن بررسی شرایط ومدارک پزشکی درصورت داشتن شرایط لازم وسن بارداری کمتراز 19 هفته برای آنان مجوزسقط صادرمیشود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها